Każdy turysta lubi wypoczywać inaczej. Każdy z nas przecież ma swój własny sposób na spędzanie czasu wolnego. Dlatego też i turystyka wypoczynkowa dzieli się na kilka pomniejszych form. A jedną z nich jest turystyka rozrywkowa.

Turystyka rozrywkowa popularna jest właściwie na całym świecie. Bo w końcu ludzie pragną rozrywki i doskonale czują się w miejscach, które im ją zapewniają. Takimi miejscami są na przykład parki rozrywki, czy parki tematyczne. Oczywiście w Polsce wciąż takich miejsc nie mamy wiele. Jeśli już są, to najczęściej są to wesołe miasteczka, czy parki dinozaurów. Tymczasem na całym świecie parków rozrywki jest mnóstwo. Nic więc dziwnego, że turystyka rozrywkowa w wykonaniu Polaków to także liczne wyjazdy zagraniczne.

A gdzie Polacy najchętniej jeżdżą? Jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc rozrywki na świecie jest EuroDisneyland położony pod Paryżem. To miejsce dedykowane jest rodzinom z dziećmi, które po prostu  kochają ze swoimi pociechami cudownie bawić się w wolnym czasie.