Turystyka kempingowa od lat cieszy się niesłabnącą popularnością w wielu krajach Europy. Także w Polsce w ostatnich latach zauważyć można coraz większe zainteresowanie taką formą rodzinnej turystyki. W dobie internetu wyszukanie kilkuset wysokiej klasy kempingów nie stanowi żadnego problemu. Jak jednak wybrać najlepszy z nich? Poniższy tekst pomoże Ci dokonać właściwego wyboru. Zapraszamy do lektury.

Włochy. Hiszpania, Francja czy może Chorwacja? wielu miłośników turystyki campingowej zadaje sobie to pytanie. I słusznie – w tych właśnie krajach znajdziemy najlepsze obiekty campingowe, dostosowane do potrzeb nawet najbardziej wymagających turystów.

Jak jednak odnaleźć się w gąszczu ofert, kolorowych katalogów, gdzie każdy kemping wygląda niczym z bajki?

Po pierwsze musimy określić czego konkretnie szukamy i dla kogo. Czy wybieramy się z małymi dziećmi czy z nastolatkami, czy chcemy wypocząć blisko natury czy korzystać z nowoczesnej infrastruktury – klubów fitness, basenów z wodnymi zjeżdżalniami czy może chcemy tam tylko odpocząć po wycieczkach na których spędzimy większość dnia. Nowoczesne ośrodki wakacyjne oferują co prawda bardzo szeroki wachlarz udogodnień praktycznie dla wszystkich grup wiekowych i każdego profilu klienta jednak spotkać można campingi nastawione na określone grupy turystów.

Wiedząc już czego szukamy powinniśmy wyselekcjonować grupę kempingów o których będziemy szukać dalszych informacji. Nieodzownym narzędziem jest tutaj internet. Poszukajmy więc opinii innych turystów o interesujących nas ośrodkach – dobrym miejscem na znalezienie opinii są różnego rodzaju blogi, listy dyskusyjne czy forum kempingowe. Im więcej opinii o danym miejscu tym lepiej. Pamiętajmy jednak że to co komuś mogło się podobać czy też wręcz przeciwnie mogło mieć związek z niewłaściwie wybranym kempingiem. Jeśli wybieramy się na wakacje z małym dzieckiem bardzo istotna będzie dla nas informacja czy przestrzegana jest cisza nocna – szczególnie ważne jest to dla osób zakwaterowanych w namiotach. Dla osób ceniących sobie z kolei maksymalny komfort i wygodę najważniejsza będzie infrastruktura na ośrodku oraz jakość zakwaterowania. Dla turystów ceniących sobie połączenie luksusu z naturą idealną opcją będzie tak zwany Glamping ( Glamour Camping ) To najwyższej klasy kempingi z zakwaterowaniem niczym nie odbiegającym od 4 czy 5 gwiazdkowych hoteli. Jeszcze inni z kolei stawiają na aktywny wypoczynek. W takim wypadku liczy się głównie zaplecze rekreacyjno sportowe.