Każdego z nas czasami dopada to niezbyt przyjemne uczucie, jakim jest znudzenie. Zwykle jest tak, że mamy wolny czas, ale nie bardzo wiemy co z nim zrobić i wydaje się nam, że na nic nie mamy ochoty. Jeśli taki stan pojawia się tylko od czasu do czasu to nie ma się czym specjalnie martwić. W dużo gorszej sytuacji są na przykład osoby, które mają dużo wolnego czasu i jednocześnie pewne ograniczenia, na przykład choroba czy niepełnosprawność. Wszystkim jednak takim osobom warto polecić Internet. Jest to bardzo pożyteczne i obszerne medium, trzeba jednak umieć rozsądnie z niego korzystać.

W sieci znajdziemy miliony różnych informacji, jednak nie wszystkie one są warte naszego czasu. Jeśli więc dopada nas nuda warto zająć się czymś ciekawym, spróbować czegoś nowego aby przełamać rutynę oraz dać sobie szansę na satysfakcję z powodu nauczenia się nowych rzeczy. Zawsze możemy także skorzystać z komunikacyjnych możliwości Internetu i prowadzić ciekawe rozmowy z przyjaciółmi oraz nawiązywać nowe kontakty.

Aby się nie nudzić dobrze jest znaleźć wartościowe strony z dziedziny, która szczególnie nas interesuje. Może to być muzyka, filmy, książki, a także gry, zabawy z dziećmi czy strona z konkursami. Jeśli mamy więcej wolnego czasu możemy poszukać ciekawego filmu. Wystarczy wybrać zapytanie filmy DVD by po chwili móc dowiedzieć się czegoś więcej o nowościach kinowych i przeczytać recenzje poszczególnych filmów. Osoby, które pasjonują się muzyką mogą odwiedzić sklep muzyczny internetowy i wybrać ciekawe dla siebie pozycje z działów hip-hop, rock i reggae. Odwiedzając sklep z multimediami warto także przejrzeć wydawnictwa, podręczniki i inne ciekawe pozycje książkowe.

Wiele sposobów na nudę znajdziemy także poza Internetem. Warto zająć się uprawianiem sportu, zorganizować spotkanie z przyjaciółmi czy zapisać na ciekawe zajęcia w ośrodku kultury. Możliwości jest naprawdę dużo, potrzeba tylko odrobiny mobilizacji i odwagi do spróbowania nowych rzeczy.