W Sabaudii, krainie leżącej u stóp najwyższego Europejskiego szczytu Mount Blanc jest ponad 100 ośrodków narciarskich. W wielu ośrodkach można jeździć na nartach poza nartostradami.
Mała górska wioska pod Mount Blanc, Chamonix stałą się europejską stolicą narciarstwa. Właśnie tutaj odbyły się pierwsze w historii Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 1924 roku.
Najbardziej popularne wśród narciarzy są trasy na lodowcu Vallee Blanche, ale ci, którzy lubią większy poziom adrenaliny we krwi korzystają ze stromych stoków Le Brevent, aby dotrzeć do oddalonej o kilkanaście kilometrów Szwajcarii, natomiast początkujący najlepiej czują się w Les Planards. W całej Sabaudii jest ponad trzy tysiące tras narciarskich, na których kursuje około pięćset wyciągów a także najwyżej położona kolejka linowa w Europie wybudowana już w 1955 roku, która prowadzi na szczyt Aiquille du Midi (3842 m nad poziomem morza) pod górą znajduje się tunel łączący Francję z Włochami).
W Sabaudii leżą także cztery jeziora (Bourget, Leman, Ammecy i Aiquabelette), gdzie można uprawiać sporty wodne (surfing, żeglarstwo, wędkarstwo?).