Przenośniki i aktywizacja zawodowa

Lokalny urząd pracy zdecydował się na aktywizację osób bezrobotnych, których w naszym województwie jest szczególnie dużo. Pojawiła się ku temu świetna okazja – w strefie przemysłowej miasta powstają bowiem nowe budynki, potrzebnych jest więc mnóstwo rąk do pracy.
Poszukiwani są zwłaszcza chętni, którzy byliby gotowi zatrudnić się na stanowisko osoby obsługującej przenośniki.

Pracownicy lokalnego urzędu pracy wraz z właścicielami firmy budowlanej podczas specjalnego posiedzenia doszli do wniosku, iż posada ta nie wymaga szczególnych umiejętności ani specjalistycznej wiedzy. Zdecydowali więc wspólnie, iż zostaną zorganizowane szkolenia, w trakcie których chętni bezrobotni będą mogli pozyskać wiedzę na temat tego, jak działają przenośniki oraz jak je sprawnie i bezpiecznie obsługiwać.

Po odbyciu takiego kursu oraz pozyskaniu niezbędnych umiejętności, bezrobotni tacy mieliby pierwszeństwo w trakcie przyjęć do firmy budowlanej na okres próbny. Po przebyciu tegoż okresu, pracownicy dobrze radzący sobie na tej posadzie otrzymaliby zatrudnienie na stałe.

słowa kluczowe: Primacon przenośniki rolkowe, przenośniki Primacon, przenośniki rolkowe Primacon, przenośniki spiralne Primacon, yalung kang