Aby praca była bezpieczna, warto zasięgnąć rady firm, które oferują usługi BHP. Ich działalność polega nie tylko na przeprowadzeniu szkoleń, które informują co zrobić w przypadku wypadku czy zagrożenia życia, ale zajmują się także higieną pracy.
Wszędzie może być niebezpiecznie

W pracy spędzamy niemal codziennie wiele godzin. Warto zadbać o miłą atmosferę, podobnie jak o bezpieczne i komfortowe warunki pracy. Gdy pracujemy przy maszynach należy sprawdzić czy działają one prawidłowo, czy przeszły kontrolę oraz czy umiemy się nimi posługiwać. Wiele wypadków w miejscach pracy wynika nie z braku umiejętności ,ale głupoty pracowników lub ich szefów. Nawet niepozorne biuro może stanowić zagrożenie dla zdrowia czy życia. Plątanina kabli o która można się potknąć, mokra podłoga, która nie została oznakowana to paradoksalnie częste przyczyny wypadków. Usługi BHP mają za zadanie sporządzić listę dokumentów potrzebnych zarówno właścicielowi placówki, jak i poszkodowanemu, który złamał nogę czy rękę.

Czym jest higiena pracy?

Higiena pracy oznacza również odpowiednie oświetlenie czy przestrzeń pracy. Wykonywanie pewnych czynności w niekomfortowych warunkach nie jest obojętne dla naszego zdrowia. Praca czy złym oświetleniu psuje wzrok, a przy pewnych substancjach może nawet być chorobotwórcza. Aby nasza praca była przyjazna i bezpieczna musi postarać się zarówno szef, jak i każdy pracownik. Przede wszystkim jednak trzeba myśleć!