Białystok to zdecydowanie niedoceniane miasto. Marginalizowane przez złośliwych do rangi Polski B. Nie da się jednak ukrywać, że w XXI wieku wiele w tym mieście zmieniło się na lepsze.

Ta licząca ponad 300 tys. mieszkańców aglomeracja miejska może pochwalić się rynkiem w centrum, który powstał w zasadzie od zera w formie nawiązania do starych, przedwojennych czasów. Rynek ten, ma imponujące obszary.

Warto też odwiedzić park Planty słynący z podświetlanych fontann. Znajduje się on w bezpośrednim sąsiedztwie Pałacu Branickich, do którego – rzecz jasna – również dobrze byłoby zajrzeć, gdyż jest to jedna z najbardziej znanych atrakcji Białegostoku.

Inne miejsca, które warto odwiedzić to z pewnością Kościół Farny zwany też Katedrą, a także Kościół Św. Rocha, położony na wzgórzu. Kościół Św. Wojciecha również jest warty polecenia.

Ponadto, frapującym miejscem jest także plaża Dojlidy, jak również lotnisko sportowe, mające do zaoferowania historyczną Górę Papieską.

Będąc w Białymstoku, warto rozejrzeć się za śladami historycznego getta żydowskiego, którego ślady są widoczne po dziś dzień. Naprowadzą nas na nie (na te ślady) tablice upamiętniające…

Reasumując, turystyka w Białymstoku może być interesującym przeżyciem.