Jednym z podstawowych sposobów składowania produktów w dużych ilościach jest ułożenie ich na paletach. Palety są to zbite deski ze sobą o określonych wymiarach i wytrzymałości. Najpopularniejsze w świecie są tak zwane europalety, które potrafią utrzymać nawet 1500kg. Dodatkowo wszelkiego rodzaju pomieszczenia magazynowe są dostosowane do ustawiania właśnie tego rodzaju palet.
Palety euro są produkowane przez różne firmy, a między innymi można się zapoznać z ich specyfikacją na stronie https://www.kalpol.com.pl/palety-euro- zielona-gora.html. Dodatkowo można tam poznać inne rodzaje palet o innych wymiarach. Przede wszystkim są to palety produkowane na zamówienie pod konkretne firmy i na konkretne magazyny.
Palety euro są pewnego rodzaju zabezpieczeniem towaru od stykania się z podłożem. Jest to ważne przede wszystkim przy produktach spożywczych. Na wielu magazynach sklepowych można spotkać na podłodze ułożone palety właśnie w celu zabezpieczenia produktów spożywczych przed zabrudzeniem, zalaniem czy innymi szkodliwymi środkami, które mogą znaleźć się na powierzchni podłogi.

 

Paletowanie artykułów najróżniejszej produkcji dodatkowo ułatwia ich transport jak i przechowywanie. Palety o niewielkiej wadze można ustawiać jedną na drugą. Dodatkowo wykorzystując palety zabudowane, bo takie również istnieją ? można składować w nich materiały o nieregularnym kształcie. Wykorzystanie palet w przemyśle podczas transportu przyśpiesza pracę jak i ułatwia. Czasami lepiej jest zainwestować w parę palet drewnianych, bo może to pomóc logistycznie jak i zmniejszyć wysiłkową pracę ludzi, co jest bardzo ważne przy przepisach bezpieczeństwa i higienie pracy. Pracownicy w takiej sytuacji są zadowoleni ze swojej pracy a pracodawca ? przedsiębiorca uzyskuje szybsze efekty tej pracy. Dodatkowo trzeba wspomnieć, że palety drewniane nie są artykułem jednorazowego użytku, ponieważ można na nich przepakowywać produkty wiele razy. W niektórych przypadkach, gdy dojdzie do złamania jakiejś deski można ją po prostu uzupełnić i dalej używać daną paletę. Jest to inwestycja na długi czas.