Do lamusa odchodzi przekonanie, że loty samolotem należą do rozrywek drogich i niedostępnych każdemu. Obecnie lot z Warszawy do dowolnej europejskiej stolicy możemy dostać już za kilkadziesiąt złotych. Dzięki temu trasy, które autem pokonywalibyśmy przez kilkanaście godzin, są na wyciągnięcie ręki. To wspaniała perspektywa dla ludzi żądnych przygód i poznawania świata, a także dla rodaków pracujących za granicą. Okazuje się, że loty do Londynu, Berlina czy Paryża są niesamowicie tanie i właściwie każdy może sobie pozwolić na weekendowy wypad do dowolnie wybranego miasta.
Linie lotnicze zaciekle walczą o klienta, oferując mu coraz lepiej wyposażone samoloty, coraz sprawniejszą obsługę lotniskową, coraz atrakcyjniejsze ceny i coraz bardziej wykwalifikowaną obsługę podczas lotu. Na pokładach wielu samolotów możemy wyspać się lepiej niż we własnym łóżku i mamy zapewnione ciepłe i regularne posiłki. Dzięki temu nawet długie loty mogą okazać się przyjemnością.
Podróże samolotem mogą okazać się trudniejsze dla osób z lękiem przed lataniem. Dla nich pozostaje wybranie innego środka lokomocji, bądź zwyczajnie zaciśnięcie zębów, gdyż loty samolotem to najbezpieczniejszy i najszybszy dostępny człowiekowi środek transportu. Warto pamiętać o zasadach panujących w liniach lotniczych, by już na lotnisku obeszło się bez przykrych niespodzianek.