W samym centrum Sopotu, przy słynnym deptaku Bohaterów Monte Cassino, niedaleko najsłynniejszego molo w kraju i Opery Leśnej usytuowany jest pięciogwiazdkowy Hotel Rezydent. Ciekawa architektura budynku i jego secesyjna fasada sprawie wrażenie, że stoi on już tu od bardzo dawna.
Hotel dysponuje 64 pokojami drobiazgowo zaaranżowanymi tak, że wnętrza przypominają klimat z lat dwudziestolecia międzywojennego?sprawia to, że wypoczynek a w razie potrzeby praca stają się prawdziwą przyjemnością. Wśród pokoi jest też Apartament Sopocki, czyli kompleks bardzo luksusowo urządzonych pokoi z dwiema łazienkami i balkonami dla tych gości, którzy potrzebują trochę więcej luksusu.
W hotelu jest też jedna dosyć duża sala konferencyjna ( w ustawieniu teatralnym ? 80 osób)z najnowszym sprzętem audiowizualnym i jedna mniejsza tak zwany Pokój Konferencyjny, w którym mogą się odbywać małe kameralne spotkania biznesowe.
Hotel dysponuje też własnym Day SPA, gdzie goście mogą się zrelaksować, a bogata oferta zabiegów dostosowana jest do wymagań gości.
W hotelu jest też restauracja ?Pasjami??, Cafe Resto i Pub Kolonialny.