Kiedy decydujemy się na budowę domu, musimy zdawać sobie sprawę, jak ważną w nim rolę będzie odgrywać jadalnia. Obecnie odbiega się od jedzenia posiłków w kuchni czy salonie, decydując się na przeznaczenie jednego pomieszczenia w domu na jadalnię właśnie.

Urządzenie tego wnętrza powinno być starannie przemyślane, ponieważ to od niego będzie zależało nasze samopoczucie podczas posiłków. Jadalnie to miejsce, gdzie niejednokrotnie będziemy podejmować naszych przyjaciół różnymi przysmakami, więc powinna być nie tylko funkcjonalna, ale i wygodna.
Musimy zastanowić się, w jakim stylu chcemy urządzić to wnętrze. Styl bogaty, ekskluzywne żyrandole, rzeźbione krzesła i stół, może i wyglądają efektownie, ale mogą wionąć kiczem. Nowoczesny, designerski styl z pewnością dobrze wygląda na zdjęciach, jednak może odjąć wnętrzu ciepła i klimatu.
Warto kierować się własnym gustem. Jedyne, co może nas ograniczać w dekoracji wnętrza, to nasze zasoby finansowe i wyobraźnia. Jadalnia powinna być miejscem, gdzie będziemy z przyjemnością spędzać czas.