Urlop pod hasłem „Bory Tucholskie wakacje z dzieckiem” nie może pominąć trzech najbardziej atrakcyjnych miejsc w Borach.
Pierwszym z nich jest akwedukt w Fojutowie. Można go zaliczyć do najciekawszych atrakcji Borów Tucholskich. Jest to jednocześnie najdłuższa i najmasywniejsza taka budowla w Polsce nawiązująca do idei rzymskich akweduktów. Wysokość pomiędzy przecinającymi się rzekami wynosi tutaj około dziewięciu metrów. Budowla powstała w 1848 r. z kamienia i ciętej cegły. Tunel łączy przepływającą przez niego Czerską Strugę z Brdą, która nawadnia okoliczne zakątki.
Drugi ciekawy obiekt to Kamienne Kręgi w Odrach. Jest to największe w Polsce skupisko kamiennych kręgów, które w I i II w. n.e. prawdopodobnie było cmentarzyskiem Gotów. Kręgi mają od 33 do 15 metrów średnicy. W każdym z nich znajduje się od 29 do 16 kamieni wystających z zmieni nawet na 70 cm. Znajdziemy tutaj ponad 600 grobów.
Kolejnym wartym uwagi miejscem jest rezerwat przyrody Cisy Staropolskie. Jest to drugi pod tym względem rezerwat w Europie, stanowiący największe w Polsce naturalne środowisko cisa.
Odwiedzenie tych trzech miejsce na pewno urozmaici nasze „Bory Tucholskie wakacje z dzieckiem”.