Biura do wynajęcia są częstą propozycją, w centrach miast. Duże i male miasta zawsze posiadają pewną grupę firm, które by potrzebowały powierzchni biurowej do wynajęcia.

Jak przygotować taką przestrzeń pod biura. Biura do wynajęcia powinny być tak przygotowane, abyśmy mieli możliwość wynająć je jak największej liczbie firm. Im większy mamy target, tym bardziej prawdopodobne jest, że ktoś od nas biuro wynajmie.

Kolory w takim biurze, powinny być jak najbardziej neutralne. Żadnych mocnych nasyconych odcieni. Powinniśmy skupić się na pastelach, ewentualnie z drobnymi mocniejszymi akcentami.

Biura do wynajęcia powinny mieć dobrą sieć informatyczną. Chodzi tu zarówno o rozplanowanie łączy tak, aby w maksymalnie dużej ilości miejsc, można było podłączyć się do internetu, jak i o samej przepustowości łącza. Obecnie nie ma chyba firmy, która by nie korzystała z internetu. Niemal każdy pracownik, musi mieć możliwość dostępu do sieci. Warto pomyśleć o zainstalowaniu w takim biurze, mocnej i solidnej sieci bezprzewodowej.