Myśląc o krajobrazie nie sposób pominąć ogrodnictwa. Gdyż to właśnie ogrodnictwo było pierwotnym elementem kształtującym krajobraz. Architektura krajobrazu sięga czasów starożytnych, gdyż w tym okresie bardzo zwracano uwagę na kształtowanie najbliższego otoczenia. Gdzie oprócz antycznych nieruchomości głównie pałacowych powstawały przepiękne ogrody. Przykład może stanowić starożytna Grecja, Egipt, Rzym, czy Chiny. W starożytnym Rzymie ogrody powstawały głównie przy świątyniach i pałacach, oraz tam, gdzie gromadziło się dużo ludzi. Pełniły więc funkcję publiczną, albo użytkową. W Chinach najpiękniejsza architektura krajobrazu powstawała również przy pałacach. Charakteryzowała ją ogromna przestrzeń, oraz liczna roślinność. W starożytnej Grecji architektura krajobrazu miała nieco inny charakter. Grecja słynąca w czasach starożytnych z igrzysk sportowych dbała o to, by piękne ogrody i gaje powstawały głównie przy stadionach sportowych. W gajach i ogrodach umieszczano ołtarze z ofiarami dla bóstw, a także stawiano rzeźby bohaterów greckich.
Losowe artykuły:
Turystyka festiwalowa
Cele turystyki bywają różne. Różne są także motywy, które popychają turystę w stronę podróżowania. Wszystko to sprawia, że turystyka nie jest pojęciem jednorodnym, ale skrywa w sobie wiele form, z których każda jest inna, charakterystyczna.
Jedną z bardzo ciekawych form turystyki, z pogranicza turystyki poznawczej i kulturowej, jest turystyka festiwalowa....
Ojciec chrzestny
Film Francisa Forda Coppoli został nakręcony na podstawie scenariusza powstałego wg powieści Mario Puzo pod tym samym tytułem. Rzadko się zdarza, żeby filmowa adaptacja była lepsza od pierwowzoru książkowego, ale tutaj można powiedzieć, że nawet, jeśli nie jest lepsza to przynajmniej tak samo dobra. Film przeszedł już do historii...