Anarchy Online

W roku 29475, w odległej części Drogi Mlecznej, wybucha konflikt. Konflikt nie byle jaki, bowiem ścierają się w nim całe masy rebeliantów z wszechobecną i ponad narodową (globalizm!) korporacją Omni-Tek. Rubi-Ka, będąca kolonią Ziemian, zostaje bez rządu i jakiegokolwiek nadzoru. Każda ze stron zabiega o kontrolę nad choćby najmniejszym skrawkiem ziemi. Zbrojne starcia przeradzają się w wojnę. Planeta popada w chaos i anarchię. Nie ma tu żadnych zasad. Każdy desperacko stara się przeżyć i nie dać się zabić.
Do tego skomplikowanego świata wkracza młody kolonista. Bez znajomości planety, jej mieszkańców, geografii, oraz niebezpieczeństw, jakie na niego czekają, będzie musiał stawić czoła wyzwaniu, jakie rzucił mu los. Tym kolonistą będziesz właśnie Ty, graczu. Nie będziesz jednak jedyną taką osobą na Rubi-Ka. Oprócz Ciebie, będą jeszcze tysiące innych graczy. Anarchy Online to (jak nazwa wskazuje), gra stworzona do grania w sieci Internet.
Anarchy Online stworzona została w konwencji RPG z widokiem na bohatera, zza jego pleców (TPP). Takie przedstawienie akcji ma nam pomóc w orientacji w terenie i swobodnym odkrywaniu coraz to nowych lokacji i smaczków gry.
Teren, na którym rozgrywać się będzie akcja Anarchy Online jest doprawdy potężny. Autorzy twierdzą, iż będzie miał powierzchnię kilku tysięcy kilometrów kwadratowych! A co najlepsze, bez problemu będziemy mogli cały ten fantastyczny świat zwiedzić. Teren gry nie będzie jednolity. W różnych rejonach planety znajdziemy zróżnicowane środowisko geograficzne i społeczne. Z wielkimi zespołami miejskimi kontrastować mają odludne pustkowia, lasy i doliny. Twórcy gry postawili sobie za główny cel, stworzenie unikalnego i maksymalnie interesującego świata, w którym każdy chciałby zamieszkać.
Podczas wędrówek spotkamy całą masę wrogów, począwszy od nieznanych, obcych ras, a skończywszy na innych graczach. W walce o przetrwanie pomocne nam będą nano-czary i zaawansowana technicznie broń energetyczna. Pomocne będą także nabywane z czasem umiejętności, których ma być około 50!
Całości naszych poczynań ma towarzyszyć interaktywna muzyka, podobno znakomicie dostrajająca się do danej chwili i tego, co dziać ma się na ekranie. Największą innowacją w Anarchy Online ma być fakt, iż wszelkie procesy zachodzące w jej świecie, będą generowane przez graczy. Zachowanie przyrody i bohaterów NPC ma być warunkowane poczynaniami graczy. Także stopień trudności i rodzaj questów, mają zależeć od poczynań graczy.
Gracze będą mogli łączyć się w klany i inne rebelianckie grupy, aby wspólnymi siłami osiągnąć zamierzone cele. Zatem życie społeczne ma być także ważnym elementem rozgrywki. Słowem, zanosi się na prawdziwą rewolucję. Po raz pierwszy w historii gier komputerowych, gracz będzie miał pełną swobodę wyboru kolejnych czynności i będzie mógł grać w taki sposób, jaki sobie zamarzy.
Miejmy nadzieję, że obietnice autorów gry zostaną dotrzymane. Jeśli tak się stanie, będziemy mieli do czynienia z najlepszą grą, jaka do tej pory została wyprodukowana. Oby tak było.