Osoby mieszkające na parterze bloku od zawsze obawiały się o swoje bezpieczeństwo. Nisko nad ziemią zlokalizowane balkony zachęcały i nadal zachęcają potencjalnych włamywaczy i złodziei, aby spróbować dostać się do wnętrza mieszkania.

W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich osób znajdujących się w takim położeniu będzie zabudowa balkonów. Dobrze wykonana pozwala poprawić bezpieczeństwo, chroniąc domowników przed potencjalnym włamaniem. Warto zwrócić uwagę na to aby wybrać firmę, która zamontuje szkło hartowane, które charakteryzuje się wysoką odpornością na próby jego zbicia.
Zabudowany balkon poza kwestiami bezpieczeństwa daje użytkownikom dużo więcej korzyści. Przede wszystkim powiększa powierzchnię mieszkalną. Dzięki zabudowie zyskuje się dodatkową przestrzeń, którą można wykorzystać w dowolnym celu. Szklana zabudowa balkonu umożliwia korzystanie z tego miejsca praktycznie przez cały rok, a nie jedynie w okresie letnim. Doskonale nadaje się także do hodowli roślin, lubiących słońce i ciepło.
Przed podjęciem decyzji o zabudowie balkonu warto uzgodnić to ze swoją spółdzielnią mieszkaniową. Niektóre spółdzielnie lokatorskie wymagają uzyskania pozwolenia na tego typu budowę, choć ze względu na rosnącą popularność tego typu rozwiązań są one wymagane coraz rzadziej.