Komputery, drony, smartfony i inne elektroniczne urządzenia od dawna królują w dziecięcych pokojach i zawładnęły umysłami młodych ludzi. Rozrywka płynąca ze świecących i głośnych sprzętów przysłania problem potrzeby ciągłego ładowania tych przedmiotów. Alternatywą dla podpięcia się na stałe do kontaktu są ciągle zabawki drewniane!

Istnieją od setek lat, bawiły całe dziesiątki pokoleń i wciąż nie wychodzą z użytku co bardziej nostalgicznych rodzin – w końcu są bezpieczne, trudniej się niszczą i są praktycznie dostępne całą dobę bez potrzeby wymiany baterii czy ładowania. Dodatkowo są bardzo tanie ze względu na materiały, z jakich powstają i ewentualne zagubienie czy zniszczenie nie jest tak bolesne.

Czasem warto wrócić do tego, co sprawdzone i przetestowane przez lata, ponieważ drewno z pewnością jest trwalsze, niż szybki, plastiki i płytki drukowane, a do tego można takie zabawki przekazywać kolejnym dzieciom lub używane przekazywać do szkół i świetlic. Z pewnością każde dziecko ucieszy się z ciekawej zabawki, która jest inna.