Każdy z nas pamięta z czasów swojego dzieciństwa okres wycieczek szkolnych. Czas radości, odpoczynku od zajęć lekcyjnych oraz możliwości poznania fascynujących opowieści przewodników. Tak było kilkanaście lat temu… czy wycieczki szkolne w tym czasie zmieniły się? Zapraszamy do lektury artykułu.

Na początku należy zadać sobie jedno pytanie: jak zorganizować wycieczkę szkolną, która zapadnie jej uczestnikom na długo w pamięci? Na przestrzeni ostatnich lat oczekiwania dzieci diametralnie zmieniły się. Zmieniły się również preferencje osób odpowiedzialnych za organizację tego typu wycieczek (nauczycieli, rodziców, itd). Jak sprostać ich rosnącym oczekiwaniom? Mamy dla Was jedną, prostą radę: ” Organizację wycieczki szkolnej należy zlecić profesjonalistom”. Zapewni to Wam określone korzyści:
1. Wycieczka szkolna będzie zorganizowana przez ludzi, którzy zajmują się tym od wielu lat.
2. Będziecie mieć wpływ na kształt programu Waszej wycieczki szkolnej.
3. Profesjonalna kadra przewodników i pilotów zapewni uczestnikom wycieczki niezapomniane wrażenia.

Trzy powyższe korzyści sprawiają, że wybór odpowiedniego biura turystycznego, jako organizatora wycieczki szkolnej, wydaje się kwestią priorytetową. Pytanie: które biuro turystyczne wybrać? Na polskim rynku funkcjonuje kilkadziesiąt biur tego typu. Wybór tego właściwego, któremu powierzymy organizację naszej wycieczki szkolnej powinien być dobrze przemyślany.

Co jednak z kwestią miejsca, do którego możemy się wybrać? Wycieczka szkolna powinna być zorganizowana do miejsca atrakcyjnego dla uczestników tejże wycieczki. Po co wybierać się w miejsce, które nie interesuje uczniów? Co w takim razie ich zainteresuje? Zapewne będzie to Wiedeń, Praga, Budapeszt, Berlin, Londyn i Paryż… Co jednak z wycieczkami szkolnymi po Polsce? Każde biuro turystyczne organizuje swoje wyjazdy do większości, najpiękniejszych zakątków naszego kraju.

Organizacja wycieczek szkolnych to proces trudny i czasochłonny. Warto więc zastanowić się nad wyborem odpowiedniego biura turystycznego, które pomoże nam zorganizować wycieczkę szkolną, która na długo zapadnie w pamięć jej uczestnikom. Pamiętajcie, że dzieci, dla których organizujecie wyjazd mają zupełnie inne oczekiwania! Zadbajcie o to, aby wycieczka szkolna była dla nich ciekawym i interesującym przeżyciem.