Historia
Restauracja mieści się w 200-letnim budynku, tzw. Domku Rządcy, nazywanym również Szenicówką, od nazwiska Szenic – jednego z jego ostatnich , przedwojennych mieszkańców. Jest położona na terenie Parku Wilanowskiego, w bliskim sąsiedztwie Pałacu Wilanowskiego – rezydencji wybudowanej przez króla Jana III Sobieskiego w stylu późnobarokowych willi włoskich i przekształconej w prawdziwie reprezentacyjny pałac epoki Ludwika XIV, z imponującym ogrodem. Na przestrzeni wieków Pałac pozostawał w rękach wielkich rodów polskich: Sobieskich, Czartoryskich, Lubomirskich, swą ostateczną formę zawdzięcza Stanisławowi Kostce Potockiemu i rodzinie Branickich.

Miejsce warte zobaczenia podczas wizyty w Warszawie obok Starego Miasta i Łazienek Królewskich.

Przed II Wojną Światową „Szenicówka” była budynkiem mieszkalnym, po wojnie stacjonowało tu wojsko chroniące dygnitarzy goszczących w Pałacu np. Charlesa de Gaulle’a. Od 1993 roku, opuszczony przez wojsko budynek niszczał przez 6 lat, do momentu gdy Muzeum w Wilanowie zdecydowało się przekazać go w prywatne ręce. Staraniem Kasi Romanowskiej, właścicielki „Villi Hestia” z Sopotu po 3 latach żmudnych remontów i prac restauratorskich budynek znów tętni życiem i cieszy swym urokiem odwiedzających go gości. Obecni gospodarze otworzyli tu bowiem restauracje o nazwie „Villa Nuova”.

Wnętrze
Starannie wykonane wnętrze: podłogi ze szlachetnego drewna Lapacho, meble od mediolańskich stolarzy Provasi, Colombo Stile i Roberto Ventura, kryształowe żyrandole z manufaktury Moscatelli’ego.
Sercem restauracji jest salon z obszerną kanapą i niepowtarzalnym fortepianem: Bechstein z lat 20tych XX wieku wykonany z orzecha kaukaskiego , intarsjowany jesionem i czereśnią.

Dalej sala z kominkiem z piaskowca płonącym w zimne wieczory.
I oranżeria, cała przeszklona ,jakby siedziało się w ogrodzie. Latem restauracja powiększona o taras, gdzie na wiklinowych fotelach można spróbować letnie menu.

Na piętrze Szenicówki znajdują się dwa gabinety. Jeden z eklektycznym, głęboko rzeźbionym biurkiem, obrazami, drugi urządzony w stylu wschodnim – oba doskonałe do odbywania spotkań biznesowych i prowadzenia negocjacji.
W przyszłości w Villi Nuova powstanie pokój cygar o charakterze elitarnego klubu z przepastnymi , skórzanymi fotelami i kanapami, z drewnianym kominkiem, szafą koniaków i cygar.

W piwnicy zaplanowany jest kameralny piano bar z przyjazną piwniczką

słowa kluczowe: villanova restauracja, villa nuova restauracja, restauracja villa nova, villa nova warszawa restauracja, villa nova wilanów, willa nova wilanów, villa nova restauracja wilanów, villanova wilanów, restauracja wilanów kostki potockiego