Uprawa pieczarek może wydawać się skomplikowana, ale utarło się, że uprawa wyposażona w szczegółowe instrukcje nie jest trudna i nie wymaga specjalistycznego sprzętu.
Grzyby mogą być uprawiane na zewnątrz nawet w zaniedbanych trawnikach wokół kompostu. Uprawa jest najbardziej skuteczna w glebach, które są bogate w materię organiczną. W razie potrzeby dodania dodatkowej materii organicznej w celu uprawy pieczarek należy podnieść powierzchnię murawy i poluzować glebę. Uprawa pieczarek powinna być na murawie wilgotnej, ale nie podmokłej. Kiedy grzyby rosną zewnątrz, owocowanie zależy wyłącznie od warunków pogodowych.
Pieczarki mogą być uprawiane w skrzyniach na kompoście w polu grzybowym, które wykonane jest z dobrze przygotowanego końskiego nawozu. Skrzynie mogą być ustawione w piwnicach, szopach lub ogrodach. Po 3 tygodniach kompost zostanie zastąpiony przez grzybnię. Należy przykryć wszystko warstwą osłonową składającą się z torfu i wapna. Grzyby zaczną rozwijać się od 3 do 5 tygodni po dodaniu tej warstwy.