Zbudowanie własnego domu to bardzo duża inwestycja, jednak jeżeli tylko poświęci się trochę czasu na poszukiwanie najtańszych materiałów, to można spokojnie zaoszczędzić nawet kilkanaście tysięcy.

Kupowanie materiałów w znanych sklepach budowlanych nie zawsze jest najlepszym pomysłem, ponieważ często narzucają one wysoką marżę. Warto porozglądać się za mniejszymi punktami, które wyspecjalizowane są w sprzedaży określonych produktów.

W jednym miejscu może czekać na nas tania blacha, w innym tanie wykładziny, gdzie indziej jeszcze atrakcyjne cenowo cegły. Zgadza się, kompletowanie materiałów w ten sposób jest znacznie bardziej czasochłonne i wymaga większych nakładów energii, ale może się zwrócić z nawiązką, jeżeli chodzi o kłody.

Po co bowiem przepłacać, skoro można coś zakupić taniej? Zwłaszcza mowa tutaj o dużych inwestycjach, gdzie wydatki idą czasem w dziesiątki tysięcy.

Jeśli sami nie znamy najtańszych punktów, to warto popytać wśród znajomych lub poszukać w Internecie. Szukaj, a znajdziesz.