Ślub to dla wielu jeden z najważniejszych i najpiękniejszych dni w życiu. Poprzedzają go miesiące starań i przygotowań, bowiem narzeczeni pragną, aby była to niezapomniana uroczystość, przemyślana i zaplanowana w każdym, nawet najdrobniejszym szczególe.

Jeśli chodzi o oprawę muzyczną ślubu to mamy do wyboru kilka możliwości. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest organista na ślub. Ważne, aby potrafił on w subtelny sposób pokreślić wyjątkowość ceremonii zaślubin. Jeżeli jednak chcemy odejść nieco od tradycji, to jest mnóstwo profesjonalnych wokalistek czy też skrzypaczek, harfistek i innych utalentowanych osób, które można zajmują się oprawą muzyczną ślubów. Kolejnym pomysłem jest wynajęcie kameralnego zespołu, kwartetu smyczkowego lub chóru (na przykład chóru gospel), co jeszcze bardziej podkreśli doniosłą atmosferę tego wydarzenia.
Odpowiednio dobrany repertuar i utalentowany muzyk czy zespół, sprawią, że goście z trudem będą mogli pohamować łzy wzruszenia i na długo zapamiętają tę uroczystość.