Kuchnia to bardzo wymagające pomieszczenie. W typowym mieszkaniu nie jest zwykle zbyt duża, a w dodatku miewa dość nietypowy kształt. Niezwykle trudno jest więc urządzić ją funkcjonalnie. Nierzadko zaś zapomnieć trzeba o estetyce. Na szczęście jednak nowoczesne rozwiązania stosowane we wnętrzarstwie z powodzeniem można zastosować również w kuchni.

Na pewno warto docenić fototapety, które nie do poznania zmienią kuchnię, nie zajmując tak cennego w tym pomieszczeniu miejsca. W kuchni świetnie mogą wyglądać różne wzory. Kuchenne meble będą intrygująco prezentować się na fototapecie przedstawiającej las. Można też pokusić się o zakupienie grafiki przedstawiającą podmorski krajobraz i bajecznie kolorowe ryby.

W kuchniach bardzo modne są też ostatnio popularne murale, które zamówić można np. na tej stronie: http://www.dekowizja.pl/fototapety.html. Ciekawa grafika tego typu doskonale sprawdza się w lofach, kawalerkach, nowoczesnych mieszkaniach dla młodych osób. Doskonale prezentuje się nie tylko na całej powierzchni ściany, ale i w kłopotliwych zakamarkach i wnękach, które bardzo trudno jest zagospodarować.