Rozdawanie przeróżnych gadżetów to jeden z najbardziej popularnych sposobów rozpowszechniania marki w Polsce. Sponsorzy reklamują się w ten sposób na różnych festiwalach naukowych i rozrywkowych a do najczęściej wybieranych przedmiotów należą długopisy, smycze na kluczy i krówki reklamowe.

Wbrew nazwie jednak, nie tylko przedsiębiorcy wykorzystują te ostatnie. Krówki reklamowe na stałe zagościły na przyjęciach ślubnych i bankietach a zamiast logo firmy na opakowaniu drukowane są imiona gości, pary młodej lub nazwa okazji, z jakiej są wydawane.
Koszty zakupu nie należą do dużych. Za kilogram cukierków musimy zapłacić w granicach 30zł a im większa ilość zakupionych słodkości, tym niższa cena. Krówki reklamowe pakowane są wówczas w wybrane przez nas opakowanie drukowane pod osobisty projekt. Zajmują się tym specjalne firmy, które z powodzeniem rozpowszechniają swoje usługi internetowo. To gwarantuje nam szybką produkcję i wysyłkę a czasem już po kilku dniach mamy w ręku własne cukierki, które mogą posłużyć na wiele sposobów.