Jeżdżenie po kraju może być bardzo ciekawą rozrywką, ale tylko i wyłącznie wówczas, kiedy korzystamy z sensownie ustawionych środków transportu. Wtedy turystyka rzeczywiście staje się przyjemnością, a nie tylko koniecznością przemieszczania się. Jeżeli bowiem większość czasu spędzamy, czekając na połączenie albo gonimy, by złapać właściwy pociąg, cała przyjemność zostaje nam zabrana.

Kiedy chcemy czerpać przyjemność z wycieczek po kraju, dobrze byłoby, gdyby ta turystyka była mądrze przemyślana. W przeciwnym razie stanie się źródłem frustracji i spowoduje, że nie będziemy chcieli podejmować więcej takich działań. A przecież mówimy o sytuacji, kiedy mamy czerpać z tego przyjemność. To może być trudne, bowiem polska infrastruktura niekoniecznie jest przystosowana do tego, by ułatwiać podróżnym życie.
Można jedynie mieć nadzieję, że w pewnym momencie turystyka rozwinie się na tyle, że transport będzie musiał pójść jej śladem. Oby jak najszybciej, bo to ważny element życia współczesnego człowieka.