Rafting w Polsce? W naszym kraju tak naprawdę nie ma ku temu warunków. Nie jest to jednak powód do zmartwień, gdyż w zasięgu kilku godzin jazdy z Polski trafiamy do raftingowego raju na ziemi.

Alpy Austriackie to mekka kajakarzy górskich i amatorów raftingu z całej Europy. Nieskazitelna przyroda, dyskretna infrastruktura i setki rzek o wszystkich stopniach trudności międzynarodowej skali white water. Zasilane wodą lodowcową szlaki gwarantują odpowiedni poziom wody aż do października.

Aby wziąć udział w raftingu w Alpach należy bezsprzecznie skorzystać z profesjonalnego organizatora tego rodzaju aktywnego wypoczynku. Jedną z możliwości jest wyszukanie ich na własną rękę na miejscu bądź w internecie. W ostatnich latach polski łowca adrenaliny może skorzystać także ze wyjazdów weekendowych i wakacyjnych organizowanych przez wyspecjalizowane polskie firmy.

Niewątpliwym plusem drugiego rozwiązania są polscy instruktorzy i ratownicy, doświadczeni kajakarze górscy, którzy zapewnią niezbędną komunikację i zadbają nie tylko o bezpieczeństwo, ale i atmosferę wyjazdu. Bardzo często też są to wyjazdy organizowane kompleksowo, zawierające przejazd, nocleg i ubezpieczenie, a także dodatkowe atrakcje.

By poczuć prawdziwą frajdę z uprawiania tego sportu warto wybrać się w Alpy na co najmniej kilka dni, a poświęcony czas zaowocuje nabyciem nowych umiejętności technicznych pozwalajacych w pełni cieszyć się raftingiem.