Pokój socjalny to bardzo ważne pomieszczenie w każdym przedsiębiorstwie. Można tam w spokoju zjeść posiłek, porozmawiać z kolegami i koleżankami z pracy, zrobić sobie coś do picia. To także miejsce, w którym stoi najważniejsze urządzenie w biurowcu. I nie jest to kopiarka, serwer czy komputer. To ekspres do kawy. To przy nim toczy się biurowe życie towarzyskie, to nieoficjalna centrala firmy. Dlatego ważnym jest, aby urządzenie to spełniało wymagania nawet najbardziej surowych smakoszy i przygotowywało bardzo dobrą i aromatyczną kawę.

Kawa pobudza, dodaje energii i można powiedzieć, że pomaga w pracy. Niektórzy nie potrafią bez niej rozpocząć normalnie dnia. Są ospali, nie mogą się wybudzić. Ekspresy do biura dla są pracownika więc bardzo dużą pomocą. A dla pracodawcy dobrym narzędziem do skutecznej motywacji swoich podwładnych.

Jaki więc powinien być idealny ekspres do kawy? Taki, który służyć ma pracownikom biurowym musi być przede wszystkim wydajny i wytrzymały. Korzystać z niego będzie przecież regularnie szereg osób. Ekspres powinien pochodzić od dobrego producenta, jakiejś renomowanej marki, która zapewnia również długi okres gwarancji. Serwisowanie jest ważne, szczególnie gdy maszyna pracuje na okrągło. Awarie się zdarzają, i warto zadbać o to, aby nie ponosić dodatkowych kosztów związanych z ewentualną naprawą i płaceniem za zamienne części.