Odwijak – ułatwienie pracy nie tylko w budowlance

Odwijak jest bardzo prostym urządzeniem. Chociaż działanie odwijaka jest banalnie proste i nieskomplikowane, bez urządzenia tego ciężko byłoby się obejść w niektórych branżach i gałęziach gospodarki.
Każdy z nas posiada w domu, biurze (bądź też kiedyś widział) dyspenser do biurowej taśmy klejącej. Zasada działania ich odpowiedników o większych gabarytach – odwijaków jest podobna. Mogą one odwijać, nawijać i przewijać różne materiały, takie jak :
– kable
– druty
– przewody
– blachy
– węże
– papier
– folię
– taśmę.
Urządzenie to wyposażone jest zazwyczaj w nóżki, które dzięki temu, że są regulowane, gwarantują jego stabilność oraz korbę ułatwiającą nawijanie materiału na szpulę. Do tego charakteryzują się lekką konstrukcją oraz w przypadku wersji, które są przeznaczone do pracy na zewnątrz posiadają stosowne zabezpieczenie antykorozyjne.
Mają zastosowanie w branży budowlanej, gdzie są niezastąpione i ułatwiają pracę oraz pomagają utrzymać porządek. Znajdziemy je również w magazynach, hurtowniach czy na naszych działkach ogrodowych.

tagi kluczowe: Odwijaki marki Herrblitz, Odwijaki marki Herrblitz, Odwijaki w ofercie BTC maszyny, żarówka spaleniowa, krzem bezpostaciowy