Nad morzem warto poszukać jakiegoś dobrego miejsca zakwaterowania, tak by pobyt stał się jeszcze przyjemniejszy. Choć przeważnie, to nie przez cały okres spędza się czas nad wodą i na plażach. Niektóre, zwłaszcza z pensjonatów są naprawdę godne uwagi. Choćby takie apartamenty krynica morska są lepiej umeblowane i wyposażone niż nie jeden dom przyjeżdżającego wczasowicza.

Szczególną uwagę mogą tu przykuć bardzo wygodne łóżka, gdzie to po całym dniu można odpocząć. Dlatego to noclegi krynica morska cieszą się dużą popularnością. Telewizory wysokiej klasy, aneksy kuchenne, lodówki, oraz łazienki nikogo tu już nie powinny dziwić.

Pensjonat krynica morska może też posiadać swój własny bufet, a zatem i małą jadalnię (restauracyjkę), gdzie to można coś kupić i zjeść, czy napić się dobrego trunku. Niejeden z tego typu pensjonatów, hoteli zapewnia nam też dostęp do Internetu. Ponadto warto zwrócić też uwagę na zakwaterowanie na piętrze, gdzie to praktycznie zawsze znajdzie się przestronny balkon, czy tarasik.