Jak wiadomo, stres ma wiele negatywnych skutków dla naszego organizmu, a jednym ze skutków nadmiernego stresu może być podjadanie. Próba poradzenia sobie z nerwowymi okolicznościami poprzez stałe jedzenie nie może skończyć się dobrze. Prędzej czy później takie zachowanie odbije się negatywnie na zdrowiu człowieka. Jak zatem walczyć z tym, że stres zwiększa apetyt? Okazuje się, że nie ma nic prostszego i wystarczy wprowadzić do diety jeden składnik, który skutecznie pomoże obniżyć napięcie nerwowe.
Wszystkie produkty zawierające spore dawki magnezu sprawdzą się wyśmienicie w roli uspokajającej i odprężającej. A głównym produktem zawierającym magnez jest awokado, dostępne od ręki w praktycznie każdym sklepie czy supermarkecie. Awokado pomaga skutecznie obniżyć poziom stresu, a dodatkowo jest smaczne i można przygotować z niego naprawdę rozmaite dania. Wykorzystywane jest zarówno na kanapki, jak i jako składnik sałatek, słodkich babeczek czy w formie konfitury do np. naleśników.
Skutecznym produktem obniżającym napięcie nerwowe jest także banan. Niektórzy uważają, że dieta oparta na tym owocu może przynieść jeszcze lepsze efekty niż awokado. Nie warto jednak próbować tego na własną rękę, lepiej codziennie zjeść któryś z tych produktów w całości – i po problemie.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.